Cyklinowanie parkietu

Bezpyłowe szlifowanie podłóg

Darmowa wycena | 40+ lat doświadczenia | Uprzejmy i profesjonalny kontakt
Zadzwoń

Ten podstawowy zabieg renowacji posadzki drewnianej to pewnego rodzaju odświeżenie parkietu. Polega on na usunięciu nie tylko pozostałości starej warstwy lakierniczej z powierzchni, ale również powstałych zabrudzeń. Takie działanie ma na celu przywrócenie parkietowi jego pierwotnej kolorystki.

Unikalne piękno oraz ponadczasowość naturalnego materiału sprawiły, że drewniane podłogi tak naprawdę nigdy nie wyszły z mody. Fakt, że można je wielokrotnie odnawiać poprzez cyklinowanie zyskuje im dodatkowych zwolenników. Właściwe wykonanie cyklinowanie pomaga przywrócić początkowy urok drewnianego parkietu, dzięki czemu niewątpliwie całe pomieszczenie zyska elegancki i wyjątkowy charakter.

W zakres prac związanych z bezpyłowym cyklinowaniem podłogi wchodzą:

 •    czyszczenie powierzchni cykliniarką
 •    uzupełniane wszelkich braków w posadzce
 •    wypełnienie szczelin między klepkami
 •    podklejenie odspojonych klepek
 •    staranne wypolerowanie podłogi
 •    pokrycie parkietu olejem lub lakierem

Zalety cyklinowania parkietu

 • Usuwanie śladów zużycia:
  Z biegiem czasu Twoja piękna drewniana podłoga zacznie wykazywać oznaki zużycia. Na przestrzeni lat podłogi drewniane zaczną wyglądać na stare i zmęczone.
  Zaleta podłogi drewnianej polega na tym, że można ją ponownie przeszlifować i uszczelnić, a deski będą wyglądać tak dobrze, jak przed pierwszym montażem.
 • Usuwanie drzazg:
  Kiedy ochronna powłoka wykończeniowa zetrze się z desek podłogowych, suche deski znajdujące się pod spodem mogą zacząć odpryskiwać i w ten sposób powstają drzazgi, które mogą dostać się do stóp Twoich lub Twoich dzieci, gdy bawią się na podłodze. Szlifując usuwamy drzazgi, a następnie nakładając na deski ochronną warstwę zapobiegamy powstawaniu nowych odprysków.
 • Łatwiejsze utrzymanie podłogi w czystości:
  Kiedy podłogi drewniane zostaną przeszlifowane i pokryte wysokiej jakości środkami ochronnymi i uszczelniaczami, brud i kurz nie osadzają się na nich ani nie przyklejają się do nich tak łatwo.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną wycenę i odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące cyklinowania parkietu

Lakierowanie i olejowanie parkietu

Na życzenie klienta, przed lakierowaniem lub olejowaniem, wykonujemy także barwienie parkietu na wskazany kolor.

Warto również dodać, że na sam proces lakierowania składa się położenie 3 warstw wytrzymałego lakieru. Natomiast w przypadku olejowania nakładane są 2 warstwy olejo-wosku, którego zastosowanie nie tylko zabezpiecza podłogę, ale także podkreśla naturalne piękno drewna, z którego wykonano parkiet.

Dbamy o to, by oferowane przez nas usługi prezentowały najwyższy możliwy poziom.
W związku z tym, wszystkie materiały, jakie stosujemy w czasie procesu renowacji parkietu są w 100% profesjonalne.