Wykończenia i wzory ułożenia podłogi

Wykończenia podłogi

 

8 warstw wytrzymałego lakieru

Lakierowanie: Wykończenie podłogi lakierem podkreśla piękno drewna, nadaje połysk i chroni powierzchnię. Nie wymaga konserwacji, ale jednocześnie nie daje możliwości przeprowadzania doraźnych napraw.

3 warstwy olejowosku

Olejowosk: Wnika w strukturę drewna, dzięki czemu podkreśla jego naturalne piękno i jednocześnie zabezpiecza podłogę. Wymaga częstszej konserwacji, ale umożliwia wykonywanie punktowych renowacji.

Szczotkowanie

Polega na wyszczotkowaniu miękkich części słojów w celu uzyskania drobnych zagłębień. Daje efekt postarzenia podłogi.

Fazowanie V4

Podobnie jak w przypadku fazowania V2 polega na delikatnym ścięciu krawędzi. Jednak w fazie V4 procesowi podlegają nie dwie a wszystkie cztery krawędzie. Optycznie eksponuje poszczególne elementy podłogi.

30 lat gwarancji

Produkt ten objęty jest 30-letnią gwarancją producenta. Wybierając podłogi firmy Jawor Parkiet, wybierasz produkty najwyższej jakości.

Ogrzewanie podłogowe

Podłoga jest przygotowana do ułożenia na ogrzewaniu podłogowym.

Poziome ślady po pile

Prostopadłe do krawędzi deski nacięcia piłą na powierzchni deski. Ślady o zróżnicowanym nasileniu nadają podłodze bardzo rustykalny charakter.

Faza nieregularna

Polega na zróżnicowanym zakończeniu krawędzi poszczególnych elementów podłogi. Dopuszczalna faza V2 ,V4 lub też całkowity brak fazy sprawiają, że każda deska zyskuje swój unikalny charakter i wygląd

Ręczna faza V4

Jest to proces delikatnego ścinania ręcznym heblem czterech krawędzi deski. Fazowanie o zróżnicowanym stopniu nasilenia daje efekt mniejszych lub większych wgłębień na łączeniu poszczególnych elementów podłogi.

Heblowanie

Ta tradycyjna metoda strugania drewna sprawia, że powierzchnia deski jest pofalowana i nieregularna. Powstające w tym procesie wgłębienia mogą być głębsze lub powierzchowne.

Wzory ułożenia

Cegiełka

Nie wymaga specjalnego przygotowania podłogi.

Drabinka

Na specjalne zamówienie.

Kwadrat

Na specjalne zamówienie. Wymagane prawe/lewe pióro.

Cegiełka ukośna

Nie wymaga specjalnego przygotowania podłogi.

Jodełka klasyczna

Na specjalne zamówienie. Wymagane prawe/lewe pióro.

Jodełka podwójna

Na specjalne zamówienie. Wymagane prawe/lewe pióro.

Jodełka francuska

Na specjalne zamówienie. Wymagane prawe/lewe pióro. Wymagane jest również specjalne przygotowanie wszystkich deszczułek.

Jodełka ukośna

Na specjalne zamówienie. Wymagane prawe/lewe pióro.

Standardowy